Lepsza gra niż wynik...

W zeszłą sobotę zawodnicy Piasta zmierzyli się z kolejnym przeciwnikiem w A-klasie.

Orlik Miłosław - Piast Grodziec 1:3 (1:1)

Kamil Rezler, Krystian Paprocki(75' Eryk Gierałka), Rafał Latański, Arkadiusz Czapczyk(kpt), Szymon Szczepanowski, Bartosz Wysocki(46' Przemysław Klinowski), Jacek Andrzejewski (65' Wojciech Sadowski), Karol Andrzejewski, Daniel Matusiak, Przemysław Przespolewski(60' Michał Latański), Daniel Pięciak(80' Grzegorz Łyczak).

Sobotni mecz jak każdy dotychczasowy Piasta z Orlikiem był bez wątpienia meczem emocjonującym i  pełnym zwrotów akcji.  Już w pierwszych sekundach Piast wyszedł na prowadzenie. Od razu po podaniu Daniela Pięciaka rozpoczynającym grę na strzał ze środka boiska zdecydował się Karol Andrzejewski. Ku zaskoczeniu wszystkich piłka pewnie wpadła do bramki nad interweniującym bramkarzem.

Mecz był bardzo szybki, drużyny odpowiadały atakiem za atak ale z biegiem czasu Gospodarze zaczęli zdobywać przewagę. W 10 minucie po interwencji Jacka Andrzejewskiego w polu karnym podyktowany został rzut karny, jednak Kamil Rezler nie dał się pokonać z 11 metra. Przewaga graczy z Miłosławia pozwoliła im jednak zdobyć bramkę jeszcze w pierwszej połowie i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:1.

W drugiej połowie gra się nie zmieniła, drużyna gospodarzy dłużej utrzymywała się przy piłce wymieniając więcej podań. Piast starał się kontrować jednak bramki strzelali już tylko gospodarze. Najpierw świetny strzał z okolicy linii pola karnego nie dał szans naszemu bramkarzowi sprawił że wynik zmienił się na 2:1. A pod koniec  meczu gracze Orlika wykorzystali naszą niepewną interwencję w obronie i z najbliższej odległości wynik został podwyższony na 3:1.

Był to dobry mecz obu drużyn, choć nie udało nam się uzyskać dobrego rezultatu wierzymy, że gra naszej młodej drużyny której momentami niemal połowę składu tworzą juniorzy systematycznie się poprawia.