Gotowi do ligi! Podsumowanie okresu przygotowawczego

Tylko 7 dni dzieli Nas do inauguracji rundy wiosennej. 5. sparingów zagrali w okresie przygotowawczym podopieczni Stanisława Lewandowskiego. Statystycznie - 2. zwycięstwa, remis i 2. porażki. Ważniejsze jest jednak, iż czujemy się gotowi do walki o ligowe punkty oraz utrzymanie w A-klasie.

Trener Stanisław Lewandowski w każdym meczu miał do dyspozycji 18-20 zawodników, a co najważniejsze - do gry wrócili gracze, których w rundzie wiosennej brakowało w Naszym składzie. Karol Andrzejewski i Robert Rybicki doszli do pełnej sprawności po kontuzjach, które wyeliminowały ich z gry w niemal całej rundzie jesiennej, ponadto do drużyny wrócili Kamil Rosiak i Łukasz Wysocki.

Czterej wymienieni wyżej gracze, którzy byli kluczowymi podczas awansu z B-klasy - w A-klasie nigdy razem na boisku nie zagrali. Runda jesienna w Naszym wykonaniu nie była zbyt udana. Teraz, kiedy każdy gracz w kadrze jest do dyspozycji trenera, a wszyscy mamy już doświadczenie z jesieni - wierzymy, że wiosną zagramy dużo lepiej i Piast ze spokojem zapewni sobie utrzymanie w debiutanckim sezonie w A-klasie.

Przygotowania rozpoczęliśmy od trójmeczu w Helenowie. Tam zagraliśmy z nową drużyną na piłkarskiej mapie okręgu - Dynamem Konin. Piast pewnie wygrał 5-1, a zaraz po tym spotkaniu zagrał kolejne - z Wartą Rumin. Padł wynik 1-1, jednak więcej okazji bramkowych miał Piast. W ten sposób Nasza gra w tym trójmeczu napawała optymizmem wobec Naszych aspiracji ligowych.

W śnieżnych warunkach przyszło Nam grać w Uniejowie kolejny sparing z Tulisią Tuliszków. Piast szybko stracił dwie bramki, jednak straty odrobił z nawiązką. Końcowy wynik brzmiał 4-2 dla Piasta lecz ważniejsze było, że graliśmy z wiceliderem A-klasy gr.II jak równy z równym.

Podobnie jak z Tulisią, tak i w kolejnym meczu z MKSem Dąbie graliśmy na sztucznej murawie w Uniejowie. Do przerwy Piast przegrywał 0-1, jednak fatalnie zaczął drugą połowę w krótkim czasie tracąc trzy bramki. Obudziliśmy się dopiero pod koniec spotkania i było już za późno na odrabianie strat. 2-5 dla MKSu Dąbie to wynik końcowy, a w Naszej ocenie MKS wiosną wywalczy upragniony awans do A-klasy - czego tej drużynie szczerze życzymy.

Wczoraj zagraliśmy po raz ostatni - w Krzymowie rywalem był lider tamtej grupy A-klasy - Warta. Piast słabo zagrał w pierwszej połowie, choć wynik brzmiał 0-0. Paradoksalnie lepiej zagraliśmy w drugiej części, gdzie... straciliśmy dwie bramki. Warta wygrała 2-0, mimo wszystko czujemy się gotowi do walki o ligowe punkty.

Piast w lutym obchodził drugie urodziny, pewne kwestie pozostają jednak u Nas bez zmian. Mimo zainteresowania graczami spoza gminy konsekwentnie stawiamy "na swoich". Braki kadrowe uzupełniamy graczami Naszych grup młodzieżowych, czego najlepszy przykład mieli Państwo jesienią. GKS to klub Gminny i chcemy by tak pozostało.

Runda wiosenna rozpocznie się dla Nas tydzień wcześniej - zaczniemy od zaległego spotkania z GKSem Rzgów. Obydwie drużyny walczą o utrzymanie w lidze, będzie to zatem kluczowy mecz sezonu. W przypadku zwycięstwa Piast zrobi milowy krok do utrzymania w lidze. Remis nie zadowoli nikogo. Nasi rywale z pewnością przyjadą tutaj po 3 punkty, zatem czeka Nas ciekawy i bardzo ważny mecz. Początek o 14.00 w niedzielę 12. marca. Na tym też spotkaniu będziemy rozdawać pełny terminarz każdemu kibicowi.

Serdecznie zapraszamy!